0. [Nagroda ministra Becka] – Kaseta na cygara – nagroda ministra Józefa Becka ufundowana na XVI Narciarskie Mistrzostwa Polski, Zakopane 1935 r. Warszawa, lata 30. XX w.
[Nagroda ministra Becka] – Kaseta na cygara – nagroda ministra Józefa Becka ufundowana na XVI Narciarskie Mistrzostwa Polski, Zakopane 1935 r. Warszawa, lata 30. XX w.
Srebro pr. 3, sygn. „Semia” oraz „W. Golińska Warszawa”; wym. 15,5 x 9,7 x 4,0 cm.
Wytwórcą przedmiotu, zakupionego w luksusowym sklepie W. Golińskiej na ul. Mazowieckiej 2 w Warszawie, był złotnik warszawski Dawid Siemiatycz. Kaseta wyłożona egzotycznym drewnem, na wewnętrznej stronie wieka srebrna złocona tabliczka z napisem: „Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych
Józefa Becka, XVI Narciarskie Mistrzostwa Polski w Zakopanem 1935.” – 24 lutego tegoż roku odbyły się na Wielkiej Krokwi zawody, na których pierwsze miejsce zajął słynny skoczek narciarski Stanisław Marusarz (1913-1993), czterokrotny olimpijczyk. Elegancki, masywny, srebrny przedmiot. Lekkie pofałdowana drewna, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1121