0. [Kajetan Sołtyk] – Miniatura portretowa biskupa krakowskiego Kajetana Sołtyka. Koniec XVIII w.
[Kajetan Sołtyk] – Miniatura portretowa biskupa krakowskiego Kajetana Sołtyka. Koniec XVIII w.
Gwasz na kości, oprawiony w ramkę miedzianą złoconą; wym. 7,2 x 5,4 cm.
Kajetan Sołtyk (1715-1788), biskup kijowski, później krakowski. Niechętny wpływom Rosji został w 1767 r. porwany przez wojsko rosyjskie stacjonujące w Polsce i wywieziony wraz z innymi patriotami do Kaługi, gdzie przebywał sześć lat. Wrócił w stanie rozstroju nerwowego. Przedstawiony w fotelu, z Orderem Orła Białego i z monogramem CS pod mitrą, należną Sołtykom i biskupom krakowskim. Dobrej klasy praca w stylu miniaturzysty B. Linna. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 900