0. Boy-Żeleński Tadeusz. Marysieńka Sobieska. Wydanie drugie. Lwów-Warszawa [1938]
Boy-Żeleński Tadeusz. Marysieńka Sobieska. Wydanie drugie. Lwów-Warszawa [1938]. Książnica Atlas, s. 370, [2], tabl. ilustr. 7, 21,5 cm, opr. luksusowa Stefana Radziszewskiego, płsk z bogatymi złoc. na licu i grzbiecie.
Biografia Marii Kazimiery de La Grange d’Arquien (1641-1716) – królowej Polski, żony króla Jana III Sobieskiego. Oprawa luksusowa wykonana przez Stefana Radziszewskiego (sygnowana tłokiem na tylnej okładce): półskórek szaro-niebieski marmurkowany, grzbiet podzielony na cztery pola, w jednym polu szyldzik ze złoconą tytulaturą, w pozostałych motyw kwiatowy tłoczony złotem i podbarwiany na czerwono i niebiesko, na szerokim pasie skóry zachodzącym na lico oprawy bogato zdobiony tłok z herbem króla Jana III i Marysieńki, górny brzeg kart, papier okładek i wyklejek marmurkowany, zachowana przednia okładka broszurowa w barwnym drzeworycie Stanisława Ostoi-Chrostowskiego. Drobne zaplamienia grzbietu oprawy, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1555