0. Warchałowski Jerzy. Polska sztuka dekoracyjna. Tekst napisał, materiał zebrał... Warszawa-Kraków 1928.
Warchałowski Jerzy. Polska sztuka dekoracyjna. Tekst napisał, materiał zebrał... Warszawa-Kraków 1928. Wydawnictwo J. Mortkowicza, s. 176, [2], liczne ilustr. w tekście, 29,5 cm, opr. artystyczna F.J. Radziszewskiego, skóra z bogatymi złoc. i tłocz.
Monografia polskiej sztuki dekoracyjnej, opracowana w oparciu o eksponaty prezentowane w Dziale Polskim na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryż w 1925 r. Od strony 40 następuje bogata część ilustracyjna. Oprawa artystyczna Franciszka Joachima Radziszewskiego (sygnowana ślepym tłokiem): skóra brązowo-zielona marmurkowana, grzbiet płaski, w części centralnej złocona tytulatura zamknięta z obu stron stylizowanymi tłokami roślinnymi, obie okładziny podzielone na 11 pól, w polu centralnym odbity złotem jednorożec, wokół pola centralnego bordiura złożona z 10 pól, w każdym polu stylizowany tłok roślinny odbity na ślepo i dodatkowo barwiony na niebiesko i zielono, górny brzeg kart złocony, papier wyklejek marmurkowany, zachowana okładka broszurowa projektu Wojciecha Jastrzębowskiego. Stan bardzo dobry. Piękny, reprezentacyjny egzemplarz!
Ilośc odsłon: 1609