0. Mauclair Camille. Florencja. Przekład autoryzowany z francuskiego Leopolda Staff a. Z 75 rycinami. Lwów-Poznań [1926]
Mauclair Camille. Florencja. Przekład autoryzowany z francuskiego Leopolda Staff a. Z 75 rycinami. Lwów-Poznań [1926]. Nakładem Wydawnictwa Polskiego, s. IX, [1], 255, [1], tabl. ilustr. 75, 24,5 cm, opr. luksusowa z warsztatu F.J. Radziszewskiego, płsk z bogatymi złoc.
Pięknie wydana, bogato ilustrowana monografi a Florencji, zawierająca krótką historię miasta oraz charakterystykę malarstwa, literatury, architektury, a także opisy muzeów i świątyń. Oprawa luksusowa z warsztatu Franciszka Joachima Radziszewskiego (niesygnowana): półskórek wiśniowy, grzbiet podzielony na sześć nierównych pól, w jednym polu złocona tytulatura, w trzech polach złocone, charakterystyczne dla zdobnictwa Radziszewskich, stylizowane motywy roślinne, górny brzeg kart złocony, papier wyklejek marmurkowany. Nieaktualne zapiski i nalepki własnościowe. Niewielkie otarcia krawędzi oprawy, w tekście podkreślenia, drobne zaplamienia papieru, poza tym stan dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1490