0. Newman Jan Henryk. Przeświadczenia wiary. W przekładzie i z przedmową Stanisława Brzozowskiego. Z portretem autora. Lwów 1915
Newman Jan Henryk. Przeświadczenia wiary. W przekładzie i z przedmową Stanisława Brzozowskiego. Z portretem autora. Lwów 1915. Nakładem Księgarni Polskiej B. Połonieckiego, s. [8], 341, [2], 18 cm, opr. luksusowa F.J. Radziszewskiego, pergamin ze złoc.
Jedna z najgłośniejszych prac Jana Henryka Newmana (1801-1890) – angielskiego kardynała, wybitnego przywódcy anglokatolicyzmu, filozofa, pisarza. Oprawa luksusowa z warsztatu Franciszka Joachima Radziszewskiego (niesygnowana): miękki pergamin naturalny, grzbiet płaski, w części centralnej złocona tytulatura, na grzbiecie i w centralnej części lica złocone i barwione tłoki ze stylizowanymi motywami roślinnymi charakterystycznymi dla warsztatu Radziszewskich, oprawa wiązana na dwa sznureczki, górny brzeg kart oraz papier wyklejek marmurkowane. Na przedniej wyklejce obca dedykacja. Brak portretu, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1306