0. Kossak Wojciech. Wspomnienia. Z 92 ilustracyami w tekście oraz 8 kolorowemi na osobnych kartach. Kraków 1913
Kossak Wojciech. Wspomnienia. Z 92 ilustracyami w tekście oraz 8 kolorowemi na osobnych kartach. Kraków 1913. Gebethner i Wolff , s. [14], 348, tabl. ilustr. kolor. 8, ilustr. w tekście, 26 cm, niesygnowana opr. artystyczna z warsztatu Radziszewskich, szeroki płsk z bogatymi złoc. i barwieniami, górne obcięcie kart barwione.
Wydanie 1. Druk na papierze kredowym. Bogato ilustrowane wspomnienia Wojciecha Kossaka (1856- 1942) – wybitnego malarza, autora licznych obrazów przedstawiających sceny batalistyczne, portrety i konie. Zgodnie ze słowem wstępnym wydawcy Wspomnienia należą do najciekawszych książek,
jakie się w ostatnich czasach w literaturze polskiej ukazały: „wyraziście i dosadnie malują one duszę wielkiego artysty, duszę na wskroś polską”. W tekście i na osobnych tablicach liczne reprodukcje prac artysty. Opr. artystyczna z warsztatu Radziszewskich. Półskórek beżowy, grzbiet podzielony zwięzami wypukłymi na trzy pola, w dwóch polach szyldziki z tyt., pomiędzy nimi w szerokim polu tłoczone wielobarwne motywy florystyczne. Na przedniej okładzinie szeroki półskórek (zajmujący ponad połowę lica) podzielony na 3 złocone ramki z wielobarwnymi tłoczeniami florystycznymi, w dolnej ramce tłoczona złotem paleta malarska w wieńcu. Wyklejki marmoryzowane. Nieznaczne przybrudzenia skóry oprawy, poza tym stan bardzo dobry. Piękny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1747