0. Macfall Haldane. Malarstwo flamandzkie i niemieckie. Z oryginału angielskiego przełożył Józef Ruffer. Z 30 barwnemi tablicami (Historya malarstwa. Tom IV). Lwów [1913]
Macfall Haldane. Malarstwo flamandzkie i niemieckie. Z oryginału angielskiego przełożył Józef Ruffer. Z 30 barwnemi tablicami (Historya malarstwa. Tom IV). Lwów [1913]. Nakładem własnym wydawnictwa, s. XIX, [1], 263, tabl. ilustr. 30 (kolor.), mapy 2, 28 cm, opr. luksusowa z warsztatu Radziszewskich, płsk
z dwoma szyldzikami i złoc.
Czwarty tom „Historii malarstwa” Haldane’a Macfalla (1860-1928), obejmujący dzieje malarstwa flamandzkiego i niemieckiego. Na tablicach reprodukcje dzieł m.in.: Bruegela Starszego, Dürera, Holbeina,
Rubensa, Van Dycka. Oprawa luksusowa z warsztatu rodziny Radziszewskich (niesygnowana): półskórek marmurkowany, grzbiet podzielony na pięć nierównych pól, w dwóch polach szyldziki ze złoconą tytulaturą, w polu środkowym stylizowane tłoki charakterystyczne dla opraw Radziszewskich, złocone i barwione na zielono i czerwono, centralnie odbita złocona paleta malarska, górny brzeg kart, papier okładek i wyklejek marmurkowane. Drobne przetarcia na krawędziach oprawy, poza tym stan bardzo dobry. Efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1685