0. Piłsudski Józef (1867-1935), Marszałek Polski. Ryt. F. Siedlecki. Ok. 1929 r.
Piłsudski Józef (1867-1935), Marszałek Polski. Ryt. F. Siedlecki. Ok. 1929 r.
Akwaforta odbita z dwóch płyt; górna: 34,5 x 26,5, dolna: 5,0 x 27,0 (pl. 51,5 x 38,2)
Popiersie Marszałka na wprost, w mundurze, poniżej, odbity z osobnej płyty podpis: „Józef Piłsudski Marszałek Polski”. Grafika sygnowana ołówkiem: „Franciszek Siedlecki”; jest dziełem Franciszka Siedleckiego (1867-1934), malarza, grafika, wybitnego przedstawiciela polskiego symbolizmu. Artysta portretował Marszałka kilkakrotnie, po raz pierwszy w 1921 r., następnie dwukrotnie ok. 1929 r. Niewielkie uszkodzenia szerokich marginesów, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1200