0. Potocki August Stanisław hrabia (1868-1927), właściciel dóbr Moskorzew. Ryt. F. Siedlecki. 1928 r.
Potocki August Stanisław hrabia (1868-1927), właściciel dóbr Moskorzew. Ryt. F. Siedlecki. 1928 r.
Akwaforta; 27,0 x 20,5 (pl. 41,0 x 29,5)
Popiersie, poniżej napis: „August hr. Potocki” oraz sygnatura na płycie: „Fr. Siedlecki 1928”. August Stanisław Potocki, syn Stanisława Jana hrabiego Potockiego z Chrząstowa herbu Pilawa i Marii Ostrowskiej herbu Korab, mąż Marii Anny Wielopolskiej, właściciel dóbr Moskorzew (obecnie w województwie świętokrzyskim). Grafi ka, do której rysunek przygotowawczy znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej, była kilkakrotnie eksponowana na wystawach przed 1939 r. Na odwrocie ślady starej oprawy, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1218