0. Kakowski Aleksander (1862-1938), arcybiskup metropolita warszawski, kardynał, prymas Królestwa Polskiego, członek Rady Regencyjnej. Ryt. F. Siedlecki. 1932 r.
Kakowski Aleksander (1862-1938), arcybiskup metropolita warszawski, kardynał, prymas Królestwa Polskiego, członek Rady Regencyjnej. Ryt. F. Siedlecki. 1932 r.
Akwaforta, akwatinta; 34,5 x 24,0 (pl. 48,0 x 32,0)
Silnie osadzony w tradycji portret oficjalny – popiersie w owalnej ramie, wspartej na cokole z herbem Kościesza oraz opisem portretowanego. Sygnowany na płycie: „p. et scul. Fr. Siedlecki” – grafika jest dziełem Franciszka Siedleckiego (1867-1934), malarza, grafi ka, wybitnego przedstawiciela polskiego symbolizmu. Artysta spotkał Kakowskiego w 1932 r. podczas organizowania wystawy „Polska sztuka
kościelna XVIII-XX wieku”. Stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1042