[Statek TSS Batory] – Medal pamiątkowy z okazji rejsu inauguracyjnego. W. Kowalik. 1969 r.
- 160,00 PLN
- f••••a
- 150,00 PLN
- 140,00 PLN
Brąz srebrzony, patynowany; średnica 6,0 cm
Awers: portret króla Stefana Batorego; rewers: sylwetka statku oraz napisy: „Polskie Linie Oceaniczne” wraz z logo; „Rejs inauguracyjny 11.IV-6.V.1969 TS/S Stefan Batory”. Sygnowany na awersie: „W. Kowalik” – autorem medalu jest Wacław Kowalik (1913-1983), rzeźbiarz i medalier, uczeń T. Breyera w warszawskiej ASP, po wojnie wieloletni współpracownik Mennicy Państwowej (m.in. autor projektu monety o wartości 2 zł z 1976 r.). Medal przygotowany z okazji pierwszego rejsu nowego statku Batory, który zastąpił poprzednika pływającego pod polską banderą w latach 1936-1969. Drobne otarcia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 877