1.
Piotrowski W. Album pamiątkowy obrony Lwowa 1918/19. Lwów 1919.
Piotrowski W. Album pamiątkowy obrony Lwowa 1918/19. Lwów 1919. B.w. K. [8](litografie), 31,5 x 45,0 cm, opr. wyd. karton.
Teka grafik poświęconych walkom o Lwów. Litografie, sygnowane: „W.P. 1919”, opatrzone tytułem (w języku polskim, częściowo angielskim i francuskim), śr. o wym. 24,5 x 34,0 (pl. 31,0 x 44,5): Kobiety i dzieci polskie we Lwowie (4 grafiki); 1918. Opatrunek. 1919.; 1918. Na-widecie. 1919.; 1918. Artyleria. 1919.; 1918. Potyczka. 1919. Na okładce tytuł i autolitografia „Przed świtem. 22.XI.1918”, sygnowana: „W. Piotrowski”. Na wewnętrznej stronie okładki teksty poświęcone obronie Lwowa. Na tylnej okładce „Spis rzeczy” w ozdobnej ramce z herbami i wizerunkami bohaterów oraz portret sanitariuszki Stasi. Na okładce stempel: „Dochód ze sprzedaży przeznaczony na Polskich inwalidów wojennych.Cena 14 Mk.”. Być może autorem teki jest Wojciech Piotrowski, malarz działający we Lwowie w okresie międzywojennym. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 903