1. Stasiak Ludwik (1858-1924) – Napoleon (projekt winiety).
Stasiak Ludwik (1858-1924) – Napoleon (projekt winiety).
Akwarela, gwasz, tusz na tekturze; 34,0 x 30,0 cm
Sygnowana tuszem: „Ludwik Stasiak”. Collage z wykorzystaniem miedziorytu punktowego – portretu Napoleona (9,5 x 7,3 cm; z zachowaną sygnaturą: „F. Fleischmann sc.” – Friedrich Fleischmann (1791-1834), niemiecki malarz i grafik). Praca stanowi projekt winiety lub ilustracji do czasopisma. Autorem pracy jest malarz i pisarz Ludwik Stasiak, który jako ilustrator współpracował m.in. z „Bluszczem”, „Kłosami”, „Tygodnikiem Ilustrowanym”, „Wędrowcem”. Ślady zalania w lewym dolnym narożniku, zabrudzenia i uszkodzenia tektury (zwłaszcza na odwrocie; tamże opis starą ręką).
Ilośc odsłon: 1294