1. Witz Ignacy (1919-1971) – „Tajemnica zielonego plecaka” (zespół 6 ilustracji). 1959 r.
Witz Ignacy (1919-1971) – „Tajemnica zielonego plecaka” (zespół 6 ilustracji). 1959 r.
Rysunki (tusz, ołówek, papier); 6 plansz o wym. 32,0 x 23,0 cm
Sygnowane tuszem na jednej z plansz: „W 59”. Zespół ilustracji do powieści satyrycznej W. Drużynina „Tajemnica żółtego plecaka”, opublikowanej w 1960 r. w przekładzie Józefa Brodzkiego. Ilustrował Ignacy Witz - malarz, pisarz, krytyk sztuki, absolwent Państwowego Instytutu Sztuk Plastycznych we Lwowie. Artysta zajmował się rysunkiem satyrycznym, projektowaniem plakatów oraz ilustracją książkową. Notatki edytorskie, drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1229