0. [Lubelszczyzna – Zawieprzyce] – „Zamek w Zawieprzycach”. Lit. J. Cegliński. 1857 r
[Lubelszczyzna – Zawieprzyce] – „Zamek w Zawieprzycach”. Lit. J. Cegliński. 1857 r.
Litografia na tincie; 18,5 x 21,5 (pl. 25,3 x 29,8)
Widok zamku w Zawieprzycach na Lubelszczyźnie, od strony rzeki Wieprz. Pałac obronny wzniesiony w XVI w., w XVII w. został przebudowany przez Tylmana z Gameren, następnie spalony w 1838 r. W oficynie pałacowej mieszkali dziadkowie Marii Skłodowskiej, która spędzała tutaj wakacje. Poniżej widoku tytuł oraz sygnatury – rysował z natury Adam Lerue, litografował Julian Cegliński. Grafika pochodzi z „Albumu Lubelskiego” (patrz poz. poprzednie). Ślad zalania prawego dolnego narożnika, przycięte marginesy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1191