1. [Miechów] – „Miechów (Polska) Gubernia Kielecka.” Wg rys. N. Ordy. 1881-1882 r.
[Miechów] – „Miechów (Polska) Gubernia Kielecka.” Wg rys. N. Ordy. 1881-1882 r.
Litografia na tincie; 19,5 x 26,8 (pl. 32,0 x 43,5)
Widok Kolegiaty Grobu Bożego w Miechowie (obecnie w województwie małopolskim), wzniesionej w stylu gotyckim na przełomie XIV i XV w. Poniżej opis po polsku i francusku (to tu urodził się Maciej Miechowita). Według rysunku z natury Napoleona Ordy litografował Alojzy Misierowicz. Rycina pochodzi ze słynnego, monumentalnego „Albumu widoków historycznych Polski”. Naddarcie dolnego marginesu podklejone, ślady zawilgocenia i zabrudzenia (zwłaszcza na odwrocie).
Ilośc odsłon: 1152