Koniecpolska Dorota z Orzelskich, 1.v. 1609 Janowa Popowska, 2.v. 1632 Krzysztofowa Gosławska, 3.v. Zygmuntowa Koniecpolska, starościna będzińska. 1653
- 550,00 PLN
- p••••1
- 500,00 PLN
- 480,00 PLN
- p••••1
- 460,00 PLN
- 440,00 PLN
- p••••1
- 420,00 PLN
- 400,00 PLN
Koniecpolska Dorota z Orzelskich, 1.v. 1609 Janowa Popowska, 2.v. 1632 Krzysztofowa Gosławska, 3.v. Zygmuntowa Koniecpolska, starościna będzińska. List do Ernesta Finka, dat. 1653 r. Autograf. Pieczęć herbowa. Bifolium, s. [4], 32 x 20 cm.
Pismo odręczne Doroty Koniecpolskiej. Język polski. List osobisty skierowany do zięcia o stanie zdrowia, sytuacji domowej i rodzinnej. Na odwrocie adres i odcisk pieczęci sygnetowej z herbem Dryja nadawczyni listu. U dołu na wewnętrznych kartach bifolium późniejsze XIX w. dopiski objaśniające związki małżeńskie nadawczyni pisma i informacje o jej potomkach. Ślad po uszkodzonej (wyciętej?) takiej samej pieczęci przy końcu listu. Ślady składania, nieduże zagniecenia i przecięcie u dołu drugiej karty, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 901