Stadnicki Andrzej (przed 1610 - przed 1644) podczaszy sanocki. Umowa dzierżawy na wieś Solinę. Solina 1640.
Stadnicki Andrzej (przed 1610 - przed 1644), podczaszy sanocki, dziedzic dóbr Solina n/Sanem i Teleśnica. Umowa dzierżawy z Samuelem Bieniakowskim na wieś Solinę, dat. Solina 2 IV 1640 r. Autografy. Bifolium, s. [4], 33 x 20 cm.
Z odręcznymi podpisami Andrzeja ze Żmigrodu Stadnickiego, jako podczaszego sanockiego i Samuela Bieniakowskiego. Język polski. Wieś została wydzierżawiona na dwa lata za sumę 1300 złotych rocznie. Pod autografami dopisek objaśniający z XIX w. Na odwrocie tytuł dokumentu: „Interciza... o Solinę...”. Ślady składania i przetarcia w miejscach złożenia, z minimalnym uszczerbkiem dla tekstu. Inkaust wyblakły, tekst czytelny, gdzieniegdzie zbrązowienia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 946