Sobeski Michał. Filozofja sztuki. Dzieje estetyki, zagadnienie metody, twórczość artysty. Wydanie drugie. Poznań 1924.
- k••••••••••••••••••l
- 120,00 PLN
Sobeski Michał. Filozofja sztuki. Dzieje estetyki, zagadnienie metody, twórczość artysty. Wydanie drugie. Poznań 1924. Fiszer i Majewski, s. [4], 343, [1], 21 cm, opr. z epoki płsk. z szyldzikiem i złoc.
Egzemplarz z księgozbioru Jana Kuglina (ekslibris). Rozprawa Michała Sobeskiego (1877-1939) – filozofa, krytyka, profesora Uniwersytetu Poznańskiego. Zawiera rozdziały: Rzut oka na dzieje estetyki; Zagadnienie metody; Twórczość artysty (Artysta a rzeczywistość; Przebieg procesu twórczego; Psychologiczne składniki procesu twórczego; Psychologia umysłu twórczego). Oprawa z epoki: półskórek z szyldzikiem i złoconymi napisami, papier okładek i wyklejek marmurkowany. Otarcia krawędzi oprawy, niewielki ubytek górnej krawędzi grzbietu, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 1063