0. Przegląd Bibljoteczny. Wydawnictwo Związku Bibljotekarzy Polskich. Redaktor: Edward Kuntze. R. 1-13 (9 wol., 4 roczniki zdublowane). Kraków 1927-1939.
Przegląd Bibljoteczny. Wydawnictwo Związku Bibljotekarzy Polskich. Redaktor: Edward Kuntze. R. 1-13 (9 wol., 4 roczniki zdublowane). Kraków 1927-1939. Wydano z zasiłku Ministerstwa W. R. i O. P., s. 192; 136; IX, [1], IV, 578; X, IV, 508; [6], IV, 46; X, 242; 209; [8], II, 276; [8], 260; [8], 246; [8], 338; [8], 324; [2], 164, liczne tabl. ilustr., 23,5 cm, jednolite oprawy z epoki, pł. z szyldzikami.
Komplet przedwojennych roczników Przeglądu Bibliotecznego, kwartalnika poświęconego bibliotekoznawstwu, bibliologii, wiedzy o książce, bibliofilstwu. Czasopismo wydawane było od 1927 r. przez Związek Bibliotekarzy Polskich (obecnie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich). Jego redaktorem był Edward Kuntze (1880-1950), historyk, bibliotekarz, wydawca źródeł, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu i Biblioteki Jagiellońskiej. W piśmie publikowano specjalistyczne rozprawy i artykuły naukowe o bardzo szerokiej tematyce – od projektowania i właściwego urządzania gmachów bibliotek po opracowania historyczne (np. prace poświęcone księgozbiorowi Stanisława Augusta Poniatowskiego). Wiele z tekstów, często wzbogacanych ilustracjami, ma do dziś dużą wartość merytoryczną i poznawczą, nierzadko stanowiąc jedyną dokumentację materiałów zniszczonych w czasie II wojny światowej. W oferowanym komplecie zdublowane są tomy 5, 6, 9, 10. W woluminie zawierającym tomy 6-7 wprawiono dodatkowo dwa zeszyty stanowiącej dodatek do czasopisma „Bibliografji Bibliografji, Bibliotekarstwa i Bibljofilstwa” za rok 1932 i 1933, opracowanej przez Marię Fridbergową. Oprawy wszystkich tomów wykonane przez Zdzisława Szafranka, sygnowane nalepką „Zdzisław Szafranek. Warszawa – Koszykowa 26. Gmach Biblioteki Publicznej”. Zdzisław Szafranek (1906- 1972) introligator warszawski, w latach 1926-1938 prowadził zakład w gmachu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, wykonując oprawy indywidualne i prace na zlecenie Biblioteki, po wojnie pracował jako introligator w Jeleniej Górze. Zajmował się również teorią introligatorstwa, publikując prace poświęcone organizacji introligatorni indywidualnej, inspirując się metodami organizacji pracy wprowadzanymi przez Henry’ego Forda (E. Pokorzyńska, P. Marcinkowski, Zdzisław Szafranek introligator z Koszykowej, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa). Czerwone pł. z szyldzikami (szyldziki woluminów ze zdublowanymi rocznikami w kolorze zielonym). Nieaktualne pieczątki. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1222