Klaczko Julian. Wieczory florenckie. Dzieło uwieńczone przez Akademię Francuską. Z upoważnienia autora przełożył St. Tarnowski. Wydanie piąte. Kraków 1917. Nakładem Księgarni F. Hoesicka, s. VIII, 207, tabl. ilustracji 10, 25,2 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. na grzbiecie.
Omówienie twórczości wybitnych przedstawicieli włoskiego Odrodzenia, takich jak Michał Anioł, Dante i Petrarca. Autorem jest Julian Klaczko (wł. Jehuda Lejb, 1825-1906) – działacz polityczny, publicysta i poeta. Wydane na wysokim poziomie edytorskim dzieło ozdobione ilustracjami, na grubym papierze, z szerokimi marginesami, wydrukowane dużą, czytelną czcionką. Efektowna oprawa z epoki w brązowy półskórek ze złoceniami na grzbiecie. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1111