Czernecki Józef. Szablowski Józef. Tatuch Stefan. Podręcznik do nauki kaligrafii dla użytku szkolnego i domowego. Lwów 1904.
Czernecki Józef. Szablowski Józef. Tatuch Stefan. Podręcznik do nauki kaligrafii dla użytku szkolnego i domowego. Lwów 1904. Nakładem Towarzystwa nauczycieli szkół wyższych, s. [2], 238, [1], tabl. ilustr. XXVII (luzem w kieszonce), ilustr. w tekście, 23 cm, opr. wyd. pł.
Podręcznik kaligrafii napisany pod kierunkiem najlepszego specjalisty w tym zakresie – Józefa Czerneckiego (1847-1929), nauczyciela lwowskiego i pisarza. Płócienna oprawa wydawnicza sygn. ślepym tłokiem „F. Starzecki we Lwowie” z tytulaturą na licu wpisaną w secesyjną kompozycję obwiedzioną ozdobną ramką. W kieszonce luzem dołączono tablice ze wzorami pism (winno być 28, brak tablicy nr 20). Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1210