Grabowski Ambroży. Kraków i jego okolice. Opisał historycznie… Wydanie trzecie. Kraków 1836. Nakład i druk Józefa Czecha, s. [6], 391, [3], tabl. ryc. 1 (akwaforta rozkł.), 21,5 cm, opr. płsk. z epoki, zach. lica wyd. brosz.
Na k. przedtyt. odręczna dedykacja autora: „Zacnemu Janowi z Kent Rzesińskiemu Doktorowi Praw w dowód przyjaźni Autor” oraz piecz. biblioteki Henryka Bednarskiego. Trzecie wydanie klasycznego przewodnika po Krakowie, opracowanego przez Ambrożego Grabowskiego (1782-1868) – wybitnego księgarza, bibliofila, historyka i kolekcjonera. Przewodnik zawiera szczegółowy opis historii miasta i jego zabytków, a także okolicznych miejscowości (takich jak Łobzów, Bielany, Tyniec, Krzeszowice, Tęczyn, Ojców, Pieskowa Skała, Wieliczka). Dzieło ozdobione rozkładaną panoramą Krakowa od strony zachodniej. Jan Kanty Rzesiński (1803-1855) – wybitny prawnik, filozof i polityk, związany z UJ, gdzie był wykładowcą i bibliografem. Ślad po owadach na grzbiecie, okładki brosz. po konserwacji, miejscami silniejsze zbrązowienie pap. Stan ogólny dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1700