Woillez Catherine. L’Orpheline de Moscou ou La jeune institutrice par Mme..., Auteur des Souvenirs d’une Mère de famille, du Robinson des Demoiselles et d’autres ouvrages d’éducation. Onzième édition (Bibliothèque de la Jeunesse Chrétienne). Tours 1854. Ad Mame et Cie, frontispis (staloryt), s. [8], 284, tabl. ryc. 3 (staloryty), 19 cm, opr. wyd. karton z tłocz., złoc. i barwną ilustr. na licu. 80,-
Powieść historyczna z czasów napoleońskich, napisana przez Katarzynę Woillez (1781-1859) – francuską pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Akcja powieści rozpoczyna się 14 września 1812 roku na przedpolach Moskwy. Powieść należała do najbardziej poczytnych utworów autorki. Efektowna oprawa wydawnicza: karton z ozdobnymi tłoczeniami i złoceniami, w zwierciadle lica barwna ilustracja z wizerunkiem cara Aleksandra I. Nieznaczne otarcia oprawy, podpis własnościowy, stan dobry.
Ilośc odsłon: 968