Rej Mikołaj. Apocalypsis to iest: Dziwna sprawa skrytych taiemnic Pańskich, ktore Janowi świętemu, gdy był wygnan prze wyznanie wiary świętey na wysep kthory zwano Patmos, przez widzenia y przez Anyoły rozlicznie zwiastowane były. [Paryż 1876. J. Działyński], s. [470], 22 cm, opr. płsk. z epoki ze złoc. tyt. na grzbiecie, zwięzy wypukłe.
Na wyklejce ekslibris heraldyczny Włodzimierza Szymkiewicza. Przedruk homograficzny dzieła Mikołaja Reja, wydanego anonimowo w drukarni Macieja Wirzbięty w 1565 roku. Przedruku na zlecenie hr. Jana Działyńskiego dokonał Adama Piliński (1810-1887) – wybitny polski litograf, ilustrator. Oprawa z epoki w półskórek, grzbiet sześciopolowy, zwięzy wypukłe, złocona tytulatura: Apocalypsis, r.p. 1565. Stan bardzo dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 973