0. [Mickiewicz Adam]. Windakiewicz Stanisław. Adam Mickiewicz. Życie i dzieła. Kraków 1935.
[Mickiewicz Adam]. Windakiewicz Stanisław. Adam Mickiewicz. Życie i dzieła. Kraków 1935. Gebethner i Wolff, s. VII, [1], 298, [1], 18,5 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. na grzbiecie, górny brzeg kart barwiony.
Monografia Stanisława Windakiewicza (1863-1943) – historyka literatury, profesora UJ, znawcy dawnego piśmiennictwa polskiego. Oparta na korespondencji Wieszcza biografia i charakterystyka najważniejszych utworów literackich Adama Mickiewicza. Oprawa z epoki: półskórek marmurkowany, na grzbiecie złocona tytulatura i ozdobniki, górny brzeg kart barwiony. Podpis własnościowy, stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 951