Chimera. Tom IX. Zeszyt 27. Grudzień 1905 r. Warszawa 1905. [Zenon Przesmycki], s. [5], 342-520, liczne ilustracje w tekście, 2 prospekty wyd., 24,7 cm, opr. wyd. brosz.
W zeszycie m. in.: Cyprian Norwid, Fortepian Chopina; Dante, Piekła pieśni 1-sza i 2-ga (w przekładzie Cypriana Norwida); S. Żeromski, Powieść o udałym Walgierzu (fragment), a także utwory Amelii Hertzówny, Ewy Łuskiny, Wacława Berenta (Róże), Marii Komornickiej, Jana Lemańskiego (Wieża śpiewająca), Stanisława Wyrzykowskiego (Czarne tuje) i inne. Na okładce autolitografia Edwarda Okunia odbita w zakładzie W. Główczewskiego w Warszawie. W zeszycie ilustracje Tymona Niesiołowskiego, Karola Tichego, Franciszka Wojtali i Franciszka Siedleckiego. Ubytki grzbietu oprawy, lico okł. luzem, poza tym stan dobry. Piękny przykład książki secesyjnej.
Ilośc odsłon: 1179