Chimera. Tom IX. Zeszyt 26. Listopad 1905 r. Warszawa 1905.
- C•B
- 260,00 PLN
- 240,00 PLN
Chimera. Tom IX. Zeszyt 26. Listopad 1905 r. Warszawa 1905. [Zenon Przesmycki], s. [3], 168-340, liczne ilustracje w tekście, 2 prospekty wyd., 24,7 cm, opr. wyd. brosz.
Jeden z zeszytów Chimery – znakomitego miesięcznika poświęconego sztuce i literaturze. Nowatorskie, stojące na wysokim poziomie literackim i artystycznym pismo Młodej Polski redagowane i wydawane przez Zenona Przesmyckiego (Miriama), propagowało nowe trendy w poezji i prozie. W zeszycie m. in. utwory: S. Żeromski, Powieść o udałym Walgierzu (fragment); Wacław Berent, Źródła i ujścia nietzscheanizmu. W ramach kroniki miesięcznej m. in.: Zenon Przesmycki, Nad mogiłą Juliusza Słowackiego. Na okładce litografia Józefa Mehoffera odbita w pięciu kolorach w zakładzie W. Główczewskiego w Warszawie. W zeszycie ilustracje Józefa Mehoffera i Franciszka Wojtali. Ubytki grzbietu oraz pęknięcie lica oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1050