1. Wójcicki Kazimierz Władysław. Kurpie. Powieść historyczna. Wydanie nowe uzupełnione w dwóch tomach ( w 1 wol.). Lwów 1856.
Wójcicki Kazimierz Władysław. Kurpie. Powieść historyczna. Wydanie nowe uzupełnione w dwóch tomach ( w 1 wol.). Lwów 1856. Drukiem i nakładem M.F. Poremby, s. [2], 78, 115, finaliki (drzeworyty), 21 cm, opr. współcz. skóra, zach. okł. brosz.
Dołączono 4-stronicowe zaproszenie z 1936r. od Dyrekcji Teatrów Lwowskich na uroczyste przedstawienie komedii Wojciecha Bogusławskiego „Spazmy modne”. Drukowane motto na początku książki: „Stara powiastka jest jak wino z Tokaja, i serce zagrzewa i umysł upaja”. Powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w okresie walki o tron Rzeczypospolitej na początku XVIII wieku. Współczesna oprawa w zieloną skórę z wprawionymi w obie okładziny kolorowymi ilustracjami, sygn. ślepym tłoczeniem: Marek Bauer Intr. Warszawa. Stan ogólny dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 949