Plater Stanisław. Mała encyklopedya polska przez S.P. [krypt.]. T. 1-2. Leszno i Gniezno 1841-1847. Nakładem i drukiem Ernesta Günthera, s. [4], 478, X, [6], 608, XII, [2], 16, 22 cm, współopr., opr. z epoki płsk. ze złoc. napisami na grzbiecie.
Encyklopedia polska opracowana przez Stanisława Platera (1784-1851). Zawiera liczne hasła z dziedziny historii (np. na stronach 131-147 tomu drugiego obszerne hasło „Napoleon I”), ponadto hasła m.in. z zakresu przyrody, zoologii i botaniki. Oprawa podklejona, otarcia płótna oprawy, wyklejki nowe, w tomie drugim brak karty tytułowej, na kartach charakterystyczne zażółcenia (miejscami intensywniejsze). Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1176