Piasecki Sergiusz. Bogom nocy równi. Warszawa 1939. Towarzystwo Wydawnicze „Rój” Sp. z o. o., s. 369, [14], 20 cm, opr. z epoki pł. z tyt. na licu i grzbiecie.
Fascynująca powieść o działalności polskich szpiegów w Związku Radzieckim, która jest kontynuacją wydanej w roku poprzednim książki „Piąty etap”. Sergiusz Piasecki (1901-1964)- powieściopisarz o niezwykłym życiorysie, agent polskiego wywiadu w Związku Radzieckim, przemytnik, więzień (skazany na karę śmierci zamienioną na 15 lat więzienia, ułaskawiony po 7 latach), w czasie II w. św. oficer ZWZ i AK, po wojnie na emigracji. Jego książki przyniosły autorowi duży rozgłos, były tłumaczone na 16 języków, a najgłośniejsza powieść, Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy, została wydana we Włoszech 18 razy. Minimalne przetarcia grzbietu oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1034