1. Niemcewicz Julian Ursyn. Jan z Tęczyna. Powieść historyczna przez… T. Warszawa 1825.
Niemcewicz Julian Ursyn. Jan z Tęczyna. Powieść historyczna przez… T. 1 (z trzech). Warszawa 1825. Nakładem i drukiem N. Glücksberga, s. [4], VII, [1], 250, tabl. ryc. 1 (litografia), 17 cm, opr. płsk. z epoki.
E. III, 229. Wydanie 1. Tylko t. 1. Pierwsza polska powieść historyczna, w której autor, pokazując nieszczęśliwą miłość bohatera do szwedzkiej księżniczki, nawiązuje do współczesnej sytuacji politycznej. Litografia autorstwa J.F. Piwarskiego przedstawia portret J.U. Niemcewicza. Zabrudzenia i niewielkie ubytki marginesów, nieduże plamki na rycinie.
Ilośc odsłon: 1195