Daniłowski Gustaw. Wrażenia więzienne. Lwów 1908.
Daniłowski Gustaw. Wrażenia więzienne. Lwów 1908. Nakładem Księgarni Polskiej Bernarda Połonieckiego, s. 159, 18,5 cm, opr. ppł.
Wydanie 1. Wspomnienia z pobytu w carskim więzieniu spisane przez Gustawa Daniłowskiego [pseud. literacki Władysław Orwid] (1871-1927) – pisarza, publicysty, członka PPS, działacza niepodległościowego, późniejszego żołnierza I Brygady Legionów. Oprawa po amatorskiej konserwacji, karty ze stronami 53-60, 71/72 z ubytkiem na dolnym marginesie (bez straty tekstu), poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1044