Odznaka Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Polska, XX w.
- 800,00 PLN
- M•••••••••••••••r
- 300,00 PLN
Metal, tkanina; średnica 4,0 cm
Orzeł ze sztangą w szponach, na tle biało-czerwonej kokardy. Tego typu odznaki noszone były na czapkach przez członków Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – organizacji patriotycznej, powstałej w II połowie XIX w., najprężniej działającej w Galicji. Na nakrętce sygnatura: „J. Chyliński Warszawa” (Józef Chyliński, medalier warszawski, właściciel zakładu działającego w latach 1903-1950). Drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1099