Broszka i szpilka z herbami Polski, Litwy i Rusi. Polska, XIX/XX w.
Metal złocony, emalia; broszka – koło o średnicy 2,0 cm; szpilka – długość 6,5 cm
Popularna w II połowie XIX w. biżuteria dekorowana trójpolową tarczą herbową, z Orłem, Pogonią i Archaniołem Michałem. Tego typu herb Rzeczpospolitej opracowany został podczas powstania styczniowego, jako symbol jedności ziem dawnej Polski. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1117