[Konstytucja 3 Maja] – Zespół 5 nalepek okiennych Towarzystwa Szkoły Ludowej. Przed 1939 r.
Druki barwne; różne wymiary, śr. 21,0 x 17,0 cm, największa o wym. 29,5 x 22,5 cm
Nalepki okienne wydane w okresie międzywojennym dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez założone w 1891 r. w Galicji Towarzystwo Szkoły Ludowej. Jedna z nich sygnowana – zaprojektowana przez Bronisława Małkowskiego (1883-1936),odbita w Litografii Fr. Zielińskiego w Krakowie. Największa, datowana 1914 r., sygnowana – zaprojektowana przez Stanisława Eljasza Radzikowskiego (1869-1935), malarza zakopiańskiego, odbita w Litografii K. Kranikowskiego w Krakowie. Uszkodzenia górnych narożników (ślady zamocowania) plakietek projektu Małkowskiego i Radzikowskiego, poza tym stan dobry. Pietras D020, D035, D043, D044, D046.
Ilośc odsłon: 1058