[Stan wyjątkowy w Lublinie] – „Próby anarchji w Lublinie i jej zwalczanie. Ogłoszenie stanu wyjątkowego”. Lublin, 3 listopada 1918.
[Stan wyjątkowy w Lublinie] – „Próby anarchji w Lublinie i jej zwalczanie. Ogłoszenie stanu wyjątkowego”. Lublin, 3 listopada 1918; 47,5 x 31,5 cm.
Dodatek nadzwyczajny do „Ziemi Lubelskiej”, pisma codziennego, datowany „Niedziela 3 Listopada 1918 r.” Dotyczy początków Państwa Polskiego – tworzenia wojska polskiego („Młodzież masowo napływa do szeregów”), sytuacji w kraju (Lwów zajęty przez Ukraińców), początków władzy (organizacja Pogotowia Finansowego – w celu finansowania polskiej armii) oraz ogłoszenia stanu wyjątkowego w Lublinie (podpisane przez pułkownika Edwarda Filousa, dowódcę wojsk polskich w Lublinie). Ślady składania, drobne uszkodzenia krawędzi.
Ilośc odsłon: 917