„Na zachodzie ziemie czekają”. Łódź, b.r. (przed 1947).
„Na zachodzie ziemie czekają”. Łódź, b.r. (przed 1947); 99,0 x 70,5 cm.
Sygnowany: „APA M. Teodorczyk”. Mieczysław Teodorczyk (1914-?), grafik, absolwent ASP w Warszawie, zajmujący się grafiką użytkową, w tym projektowaniem plakatów, współpracownik wielu wydawnictw, w tym m.in. czasopisma „Świat Młodych”. Plakat propagandowy, wydany nakładem Ministerstwa Informacji i Propagandy (istniejącego od XII.1944 r. do IV. 1947 r.), wydrukowany w Zakładach Graficznych B. Kotkowskiego w Łodzi. Ziemie polskie (bez wyraźnych granic), z zaznaczonymi miastami na Ziemiach Odzyskanych (w tym m.in. nazwy Lignica, Elbłąg) i liczbami potrzebnych osadników. Ślady składania, drobne uszkodzenia krawędzi, ślady w narożnikach po zamocowaniu.
Ilośc odsłon: 1129