„Wieliczka. Polen. Die Berümhten Salzbergwerke” [Wieliczka. Polska. Słynne kopalnie soli]. Warszawa, 1938.
- 2 600,00 PLN
- P•••k
- 2 400,00 PLN
- 2 200,00 PLN
„Wieliczka. Polen. Die Berümhten Salzbergwerke” [Wieliczka. Polska. Słynne kopalnie soli]. Warszawa, 1938; 100,0 x 63,0 cm.
Plakat sygnowany: „proj. H. Uziembło”. Autorem projektu jest Henryk Uziembło (1879-1949), malarz, grafik i rysownik krakowski, który był inicjatorem powstania Wydziału Grafiki przy ASP w Krakowie. Plakat reklamowy, zapraszający do Wieliczki, powstał w kilku wersjach językowych. Wydrukowany w Zakładach Wierzbickiego w Warszawie. Bardzo niewielkie uszkodzenia krawędzi, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1156