0. „Świnia tresowana w Paryżu” (tekst w języku rosyjskim). Moskwa, 1920.
„Świnia tresowana w Paryżu” (tekst w języku rosyjskim). Moskwa, 1920; 47,5 x 33,0 cm.
Radziecki plakat propagandowy z okresu wojny 1920 r. Nie sygnowany, przypisany Wiktorowi Denisowowi (1893-1946), grafikowi rosyjskiemu, prekursorowi plakatu radzieckiego okresu wojny domowej. Przedstawia świnię w czapce krakusce z napisem: „Jaśnie wielmożna Polska” i z kartą „Granice 1772 r.”, trzymaną na rękach przez francuskiego generała. Poniżej tytuł oraz adres wydawniczy, powyżej „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się” oraz „Rosyjska Socjalistyczna Federacja Radziecka Republika”. Ślady składania, zabrudzenia, drobne uszkodzenia krawędzi (podklejone, po konserwacji).
Ilośc odsłon: 1298