0. „Wstąp do wojska. Broń ojczyzny.” B. m. (Warszawa) 1920.
„Wstąp do wojska. Broń ojczyzny.” B. m. (Warszawa) 1920; 90,5 x 64,5 cm.
Sygnowany: „St. S. 920”. Autorem plakatu jest Stanisław Sawiczewski (1866-1943), malarz, wykształcony w Wiedniu i Monachium, głównie portrecista i pejzażysta. Litografia barwna, nawołująca do wstępowania do Armii Ochotniczej, przedstawiająca jej dowódcę generała Józefa Hallera na tle maszerującego oddziału polskich żołnierzy. Dnia 3 lipca 1920 r. Rada Obrony Państwa wydała odezwę wzywającą naród do współdziałania wobec zagrożenia bolszewickiego, zaś 11 sierpnia ogłoszono pobór kolejnych pięciu roczników. Plakat po konserwacji, zdublowany na bibułce. Przycięty, brak marginesów oraz tytułu i adresu wydawniczego.
Ilośc odsłon: 1205