0. „Nam twierdzą będzie każdy próg”. Warszawa, 1920.
„Nam twierdzą będzie każdy próg”. Warszawa, 1920; 70,0 x 50,0 cm.
Sygnowany: „Kamil Mackiewicz 1920”. K. Mackiewicz (1887-1931) – rysownik, ilustrator, karykaturzysta; od ok. 1920 r. współpracował z Centralnym Komitetem Propagandy, projektując plakaty, afisze i transparenty. Plakat na zamówienie Naczelnego Dowództwa Wojska Polskiego wykonano w Zakładzie Graficznym Straszewiczów w Warszawie. Powstał w okresie wojny polsko-bolszewickiej, przedstawia rodzinę chłopską wraz z żołnierzami broniącą swego domostwa. Jeden z najbardziej znanych plakatów 1920 r. Po konserwacji, zdublowany na bibułce, drobne ubytki fachowo uzupełnione.
Ilośc odsłon: 1109