Longfellow Henry Wadsworth. The Voices of the Night, Ballads, and Other Poems. With illustrations by John Gilbert, engraved by the Brothers Dalziel. London (Londyn) 1858. George Routledge & Co., s. VI, [2], 117, [2], ilustr. w tekście (w tym całostronicowe), 20,5 cm, opr. luksusowa skóra ze złoc., brzegi kart złoc.
Egzemplarz z biblioteki pałacu w Krośnicach, powiat milicki na Dolnym Śląsku(pieczątka właściciela majątku hrabiego Adelberdta von der Recke von Volmerstein (1791-1878) oraz odręczna dedykacja dla jego małżonki). Ilustrowana edycja dzieł poetyckich Henry’ego Wadswortha Longfellowa (1807-1882) –poety epoki romantyzmu, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury amerykańskiej XIX wieku. Oprawa luksusowa sygnowana: „Bound by Edmonds & Remnants”: skóra czerwona z bogatymi złoceniami na grzbiecie i obu okładkach, brzegi kart złocone. W odkupionym w 1845 r. od Reichenbachów pałacu von der Recke w 1860 r. założył fundację Deutschen-Samariter-Ordens-Stift. Pałac w Krośnicach w 1945 r. został splądrowany przez żołnierzy Armii Czerwonej, obecnie mieści Urząd Gminy. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1026