0. Chabrowski Tadeusz. Drewniany rower. Brooklyn, Greenpoint N. Y. 1988.
Chabrowski Tadeusz. Drewniany rower. Brooklyn, Greenpoint N. Y. 1988. Polander Press, s. 49, tabl. ryc. 8 (akwaforty kolor.), 30,5 cm, oprawa wyk. przez Władysława Zająca wg projektu Katarzyny Czerpak, skóra z intarsją.
Wydano w nakładzie 150 numerowanych egzemplarzy (egz. nr 38).Bibliofilski tom poezji Tadeusza Chabrowskiego (ur. 1934), poety i byłego duchownego, od 1961 r. tworzącego na emigracji. Drugie wydawnictwo Oficyny Polander Press, założonej przez Michała Legutko. Tekst złożony przez Mirosława Kiełkuckiego antykwą Półtawskiego punktów 12 i odbity na czysto szmacianym papierze czerpanym Nigedden. Edycja ozdobiona ośmioma barwnymi akwafortami Katarzyny Czerpak, własnoręcznie odbitymi przez artystkę. W kolofonie odręczne podpisy Katarzyny Czerpak, Tadeusza Chabrowskiego i Michała Legutko. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1150