0. Ilustracje do powieści o Kostce Napierskim – Dwie akwarele. Połowa XX w.
Ilustracje do powieści o Kostce Napierskim – Dwie akwarele. Połowa XX w.
Gwasz, akwarela; 22,8 x 19,0 oraz 23,5 x 17,4 cm
Dwie ilustracje do powieści poświęconej buntowi górali podhalańskich w 1651 r. pod wodzą Aleksandra Kostki Napierskiego. Na jednej z nich przedstawiono widok zamku w Czorsztynie, zajętego w czerwcu 1651 r. przez wojska buntowników, następnie zdobytego przez biskupa krakowskiego Piotra Gembickiego. Drobne zabrudzenia, plansze naklejone na karton.
Ilośc odsłon: 1237