Wyczółkowski Leon (1852-1936) – „Trumna Św. Stanisława”. 1911 r.
Litografia; 44,0 x 31,7 (cała plansza)
Sygnowana ołówkiem: „L. Wyczół.” oraz na kamieniu: „L. Wyczół. 1911”. Praca jednego z najwybitniejszych polskich grafików i malarzy Leona Wyczółkowskiego, profesora ASP w Krakowie i Warszawie. Artysta, po porzuceniu twórczości malarskiej, zajmował się wyłącznie grafiką, najchętniej litografią. Grafika pochodzi z teki „Kraków 1911” wydanej z okazji XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie, zawierającej 12 autolitografii czołowych ówcześnie artystów polskich. Drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1171