Wyczółkowski Leon (1852-1936) – Chrystus na krzyżu adorowany przez świętych i królów Polski. 1915 r.
- s•••••••t
- 1 700,00 PLN
- a••••0
- 1 600,00 PLN
- s•••••••t
- 1 500,00 PLN
- a••••0
- 1 400,00 PLN
- s•••••••t
- 1 300,00 PLN
- a••••0
- 1 200,00 PLN
Litografia barwna; 59,5 x 43,0 (78,5 x 60,0 w świetle ramy)
Sygnowana na kamieniu: „L. Wyczół.”; poniżej przedstawienia: „Rys. na kamieniu Leon Wyczółkowski”, „Odbito w Litografji Jana Cotty”; wzdłuż dolnego marginesu pozwolenie wojennej cenzury z 1915 r. (po rosyjsku). Leon Wyczółkowski – malarz, grafik, pedagog, jedna z najważniejszych postaci życia artystycznego końca XIX i początku XX w. Grafiką interesował się od 1902 r., z czasem poświęcając się tej dziedzinie całkowicie. Jego bogata spuścizna to głównie litografie, w tym barwne. Autolitografia „Chrystus” stanowiła premię dla członków Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (wg informacji J. Wiercińskiej za rok 1914). Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1214