0. Skoczylas Władysław (1883-1934) – Kazimierz Dolny (Góra Trzech Krzyży).
Skoczylas Władysław (1883-1934) – Kazimierz Dolny (Góra Trzech Krzyży).
Rysunek (ołówek, papier); 10,0 x 15,7 cm
Charakterystyczne dla ulubionego miasteczka artystów zabudowania – drewniane domy, z widoczną w oddali Górą Trzech Krzyży. Władysław Skoczylas często ukazywał w swych pracach (zarówno drzeworytach, jak i akwarelach) zaułki kazimierskie. Na odwrocie szkic ołówkiem, drobne zabrudzenia i uszkodzenia krawędzi, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1321