Chomicz Witold (1910-1984) – „Święta Rodzina, Józef, Maria i Dziecina”. Lata 30. XX w.
Drzeworyt, ręcznie kolorowany; 28,4 x 27,7 (pl. 32,0 x 32,0)
Sygnowany ołówkiem: „Oryg. drzeworyt W. Chomicz” oraz na klocku „WCH”. Autor ryciny – Witold Chomicz, krakowski grafik, malarz, rzeźbiarz, profesor w Katedrze Grafiki Książki w ASP w Krakowie. Zajmował się przede wszystkim typografią, z grafiki uprawiał głównie litografię. Praca z wczesnego okresu twórczości artysty, kiedy to tworzył drzeworyty pod wyraźnym wpływem sztuki ludowej oraz twórczości Zofii Stryjeńskiej. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1278